LasseMaia detektiivibürool on uus töö! Seeria kolmandas raamatus kaovad tsirkuses etenduse ajal pealtvaatajate rahakotid, telefonid ja väärtasjad. Kes on kurjategija? Lasse ja Maia juba uurivad!
Hipodroomil antakse stardipauk ja kolm kogenud võidusõiduhobust kappavad rajale. Jooksu uustulnuk jääb neist kaugele maha. Ent õige pea hakkavad liidrikoha eest võistlevad hobused kentsakalt käituma. Mis ometi toimub?
LasseMaia detektiivibürool on pureda järjekordne pähkel. Kes on see tundmatu kurikael, kes kirjutab teiste linnakodanike kohta solvavaid artikleid linna ajalehte? Miks ta seda ometi teeb? Lasse ja Maia uurivad!
Seeria kuuendas raamatus läheb Valleby muuseumist kaduma hinnaline maal ning turvakaamera pilt ütleb, et sellega sai hakkama iidne muumia. Ideaalne juhtum Lassele ja Maiale!